Krepšelis

Šilko kokybės standartai

Kai renkatės šilko gaminius, svarbu žinoti, kad ne visi šilko yra vienodai sukurti. Yra tam tikri standartai ir kokybės vertinimo kriterijai, kurie padeda nustatyti šilko audinio kokybę. Šiame įraše rasite pagrindinius šilko kokybės standartus ir tai, ką jie reiškia jums, kaip vartotojui.

Iš viso yra 4 šilko rūšys:

1. Eri šilkas

Ši šilko rūšis, kuri yra gaminama iš eriūnų (Bombyx mori) šilkverpių kokono gijų. Paprastai gaminamas Šiaurės Rytų Indijoje ir kai kuriuose Japonijos, Tailando ir Kinijos regionuose.

Viena iš svarbiausių Eri šilko savybių yra jo švelnumas ir blizgesys. Eri šilkas yra minkštas ir malonus liesti, panašus į vilną ir medvilnę, tačiau skirtingai nuo pastarųjų audinių pasižymi prabangiu blizgesiu. Tai suteikia šilko gaminiams ypatingą eleganciją ir prabangą.

Kitas svarbus Eri šilko privalumas yra jo gebėjimas puikiai prisitaikyti prie kūno temperatūros. Tai reiškia, kad šis audinys yra tinkamas ne tik šaltoms žiemoms, bet ir vasaroms, užtikrinant komfortą bet kokiomis oro sąlygomis.

Taip pat audinys yra hipoalergiškas ir tinka žmonėms, kurie turi jautrią odą.

2. Muga šilkas

Šis šilko rūšis gaminama išskirtinai Indijos Asamos regione.

 Ši rūšis pasižymi labao dideliu natūraliu blizgesiu ir aukšta kokybe. Taip pat muga šilkas yra žinomas dėl savo unikalios aukso atspalvos, kuri gali svyruoti nuo šviesiai auksinės iki gilių rudos atspalvių

Taip pat Muga šilko audinys pasižymi savo tvirtumu ir kaip medžiaga kuri puikiai sugeria UV spindulius, todėl apsaugo odą nuo saulės spindulių.

3. Tusar šilkas ( dar žinomas kaip Tasar ir Vasna šilkas)

Tai yra laukinė šilko rūšis, kuris išaunamas ir gaminamas Indijos  Čatisgarho Bilaspuro, Champos ir Raigarho rajonuose.

Šis šilkas pasižymi savo tvirtumu, tačiau yra šiurkštesnis negu kitos šilko rūšys. Trinties metu šiugžda ir gana lengvai raukšlėjasi ypač kontaktuodamas su vandeniu. Tuo pačiu tuso šilkas yra blizgus, yra kvėpuojantis medžiaga ir tinka dėvėti tiek šiltu ir šaltu metų laiku.  

4. Mulberry šilkas: „Auksinis“ aukščiausias Standartas

Laikomas aukščiausios kokybės šilko rūšis pasaulyje. Mulberry šilkas yra gaminamas iš Mulberry – šilkmedžio (lot. Morus alba) vikšrų. Šis šilkas yra labai vertinamas dėl savo ilgų, storų ir stiprių siūlų. Siūlės yra ypatingai tinkamos šilko gaminimui, suteikia audiniui ypatingą minkštumą, švelnumą ir blizgesį. Viena Mulberry šilko gija gali siekti net iki 1,5 kilometro ilgį. Daugiausia šio šilko yra pagaminama Kinijoje (80% pasaulio produkcijos) ir Indijoje.

Mulberry silk

Mulberry šilkas – privalumai:

  • Švelnumas ir minkštumas: Mulberry šilkas yra žinomas dėl savo nepalyginamo švelnumo ir minkštumo. Jis lengvai slysta per odą ir suteikia malonumą jį dėvint.
  • Blizgesys ir Elegancija: Šis šilkas turi ypatingą blizgesį, kuris suteikia audiniui elegancijos ir išskirtinio grožio.
  • Atsparumas: Mulberry šilkas yra labai stiprus ir atsparus audinys. Jis ilgai išlaiko savo formą ir spalvą, jeigu yra tinkamai prižiūrimas.
  • Spalvų Gausa: Mulberry šilkas lengvai priima įvairias spalvas ir išlieka ryškios bei sodrios, suteikiant audiniui elegancijos.

Mullbery šilko kokybė gali būti skirtinga, todėl apačioje rasite informaciją kaip šis šilkas yra klasifikuojamas, kas yra šilko momai ir į ką vertą atkreipti dėmesį prieš perkant Mulberry šilko gaminius.

silko kokybes klases

Mulberry šilkas – kokybės klasės

Šilko kokybė yra klasifikuojama pagal šilko klasės žymėjimą. Vienas iš dažniausiai naudojamų klasifikavimo būdų yra naudojant raidinę reikšmę su skaitmeniu. Pavyzdžiui, „6A” reiškia aukščiausios kokybės šilko klasę.

Iš viso šilkas turi 11 skirtingų klasių, kurių trumpus aprašymus rasite žemiau.

  • Klase A

Tai aukščiausios klasės šilkas, kuris gaminamas iš ilgiausių kokono gijų, kurios vienas ilgis gali siekti 1.5 km. ir natūraliai yra šviesiai baltos spalvos. Jis pasižymi savo blizgesiu. Audinys yra pralaidus orui ir itin švelnus prisilietimams.

A klasė klasė yra numeruojama į 6A, 5A, 4A, 3A, 2A ir A klases.

6A  yra pati aukščiausia klasė, kuri pasižymi mažiausiais nuokrypiais, lygumu, tvarkingumu, minimaliais defektais ir natūraliu švytinčiu blizgesiu. 

5A klasė: Tai aukštos kokybės šilkas, bet šiek tiek žemesnė už 6A klasę. 5A šilkas gali turėti minimalių defektų, tačiau vis dar yra labai plonas, švelnus ir prabangus. Tai gera alternatyva 6A klasei, dažnai naudojama aukštos kokybės drabužių ir tekstilės gamyboje.

4A klasė: Ši klasė rodo vidutinę kokybę. 4A šilkas gali turėti kai kurių defektų, bet vis dar yra gana plonas ir švelnus. Jis tinka kasdieniam drabužių gamybai ir namų tekstilėms, suteikiant patogumą ir eleganciją.

3A klasė: Tai šilkas su žemesne kokybe, kuris gali turėti daugiau defektų ir būti storesnis nei aukštesnės klasės. Tačiau jis gali būti naudojamas daugelyje projektų, kur reikalinga pigesnė šilko alternatyva.

2A klasė: Tai žemesnės kokybės šilko klasė, kuri gali turėti daugiau defektų ir būti storesnė. Tai paprastai naudojama pigesnėms gaminių kategorijoms, kur kokybė nėra taip svarbi.

A klasė: Tai žemiausios kokybės šilkas. Šis audinys gali turėti daugybę defektų, būti storesnis ir mažiau švelnus nei aukštesnių klasių šilkas. Jis dažnai naudojamas pigesniems gaminiams arba dirbtiniam šilkui.

  • B klasė

Mulberry šilko B klasė yra vidutinės kokybės šilko klasė, kurioje audinys gali turėti keletą nedidelių defektų ar nelygumų, tačiau vis dar yra gana kokybiškas nepaistant, kad turi daugiau gumulėlių . Gaminamas iš trumpesnių gijų. Šis šilkas dažniausiai yra plonas ir švelnus, nors gali būti šiek tiek storesnis nei aukštesnių klasių šilkas. Iš šio audinio dažniausiai gaminami tradiciniai prabangūs Indijos rūbai kaip kaftanas, kurtas, ar sarees.

  • C klasė

Tai žemos klasės šilkas, kurio audinys išgaunamas iš vidinės kokono dalies. Jis turi gelsvą atspalvį su rudomis dėmėmis ir beveik neturi natūralaus blizgesio, yra gana šiurkštus ir panašus į medvilnę. Taip pat nėra toks kvėpuojantis, kuom pasižymi aukštesnės klasės šilkas. Gana plačiai naudojamas gaminant šilko pagalves ir antklodes.

  • Kitos šilko klasės D, E, F

Tai žemų klasių šilkas. Šių pluoštų kokybė yra prasta ir nėra tinkama gaminti šilkinėms pagalvės, miego aprangai, patalynei. Dažniausiai šios klasės šilkas yra naudojamas gaminti kilimams, užuolaidoms ir panašioms prekėms.

Taip pat šios klasės šilkas dažnai yra maišomas su medvilne, sintetika ir pateikiamas kaip gryno šilko gaminys. Pavyzdžiui satinas gali būti gamintojo pateikiamas kaip gaminys iš natūralaus šilko, tačiau dažnu atveju tai yra prastos kokybės šilko ir polysterio, viskozės mišinys, dėl to gaminys neturės šilkui būdingų savybių kaip pralaidumą orui ir natūralų blizgesį, nebus hipoalergiškas.

Todėl visą laiką reikėtų atkreipti dėmesį į etiketės sudėti, iš ko pagaminta šilko prekė. Etiketėje turėtu būti nurodyta, kad tai 100% šilkas.

kas yra Mulberr silkas

Kas yra šilko momai – mm ?

Momai yra matavimo vienetas skirtas matuoti šilko audinio tankį, arba storį. Kuo didesnis momų (mm) skaičius tuo audinys storesnis.

Norint apskaičiuoti šilko momų skaičių, reikia žinoti šilko svorį kilogramais ir plotį (kvadratinius metrus). Tuomet naudojama ši formulė:

silko monai

Tai leidžia konvertuoti šilko svorį ir plotį į šilko momus.

Kaip pasirinktį tinkamą momų (mm) skaičių?

Viskas priklauso nuo to – kokį produktą ketinate įsigyti.

12 – 19MM Šis tankumas dažniausiai naudojamas lengvesniems šilko audiniams, tokiems kaip: marškinėliai, bliuzės, plaukų gumytės.

19 – 28MM Vidutunis tankumas, kuris tinkamas rūbams, pagalvėms.

30MM ir daugiau – dažniausiai naudojamas sunkiems šilko rūbams, kilimams ir užuolaidoms.

Taip pat perkant šilko audinius verta atkreipti ar jis turi OEKO-TEX Standard 100 sertifikavimo standartą, kuris yra skirtas tekstilės gaminiams. Šis standartas nurodo, kad produktas atitinka keliamus griežtus reikalavimus saugos ir kokybės klausimais ir produktas nėra pagamintas iš pavojingų medžiagų, kuris gali kelti pavojų žmogaus sveikatai. Trumpai OEKO-TEX Standard 100 standartas užtikrina, kad gaminys yra laikomas saugiu ir nekenksmingu vartotojams.

silko kokybes standartai

juodalape.lt šilkas

Mūsų el. parduotuvėje juodalape.lt rasite aukščiausios kokybės natūralų Mulberry šilką, kuris yra:

6A klasės

Turi OEKO-TEX Standard 100 sertifikatą

Priklausomai nuo gaminio, yra 19MM – 22MM tankio.

Parduotuvėje rasite įvairių spalvų Mulbery šilko plaukų gumytes ir miego kepures, kurios nevelia, nežaloja plaukų, miego akinius, kurie itin maloniai liečiasi su veido oda ir klientų ypač pamėgtus pagalvių užvalkalus, kurie miegant suteiks naujus malonius pojūčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *